Radar
 
Obrazy radarowe pokazują natężenie opadu.
Obrazy radarowe pokazują natężenie i rodzaj opadu.

Kluczowym elementem w walce z nieprzyjaznymi zimowymi warunkami jest znajomość nie tylko przemieszczania się stref zachmurzenia, ale także rodzajów opadów, jakie ze sobą niosą.

 

RADAR OPADOWY

 

Niezwykle przydatnym produktem, który pozwala śledzić przemieszczanie się opadów, jest radar opadowy. Wyświetla on strefy opadów z użyciem czytelnej skali kolorów, którym odpowiada natężenie opadów w mm/h. Zobrazowanie radarowe można nałożyć na mapę lub zdjęcie satelitarne terenu, aby móc z jeszcze większą dokładnością śledzić przemieszczanie się zagrażających nam stref.

 

 

Na podstawie obrazów radarowych wiemy, czy pada deszcz czy śnieg.
Na podstawie obrazów radarowych wiemy, czy pada deszcz czy śnieg.

ROZRÓŻNIENIE RODZAJU OPADÓW

 

Dodatkowymi funkcjami jest przedstawienie rodzaju opadów, np. deszcz, śnieg, grad, które radar analizuje na podstawie odbiciowości oraz możliwość przedstawienia akumulacji opadu na okres 24 godzin lub jednej godziny.

 

PROGNOZA RADAROWA

 

Dodatkowo naszym klientom proponujemy innowacyjną usługę jaką jest RADAR PLUS, który posiada możliwość przedstawienia prognostycznego położenia stref opadów. W tym przypadku animacja radarowa składa się z ośmiu rzeczywistych obrazów radarowych oraz dodatkowo z ośmiu obrazów prognostycznych. Prognozy radarowe są obliczane przez MeteoGroup, przedstawiają one prawdopodobny kierunek przemieszczania się stref opadów.

 

Dzięki temu produktowi będziecie Państwo mogli samodzielnie śledzić strefy niebezpiecznych dla Was zjawisk, zanim jeszcze znajdziecie się w ich zasięgu i z wyprzedzeniem podejmować niezbędne decyzje.